kanal listesi

AzTv Canlı Yayın

Şu anda :

AzTv

Süre : Canlı

Azerbaycan TV AZTV iletişim adresi ve frekansı burada bulabilirsiniz. AzTv televizyonu radyodan 30 yıl sonra 14 Şubat 1956'da açıldı.
Bakü'de bir televizyon merkezi binası inşaatı 1954'te başladı. İnşaat alanı Bakü'deki en yüksek noktalardan biri olan Mehdi Hüseyin 1'de seçildi. Azerbaycanlı inşaatçılar ve uzmanlar tarafından Moskova ve Leningrad mevkidaşları ile birlikte inşa edilen ve uygun ekipmanlarla donatılmış telemerkez binası 1955 sonunda teslim edildi. Şubat 1956'ya kadar Bakü stüdyosu ara sıra test programları yayınladı.
Gösterinin ilk gününde genç oyuncu Najiba Malikova ekrana geldi. "Bakü şovları!" Najiba Malikova izleyiciyi televizyonun lansmanından dolayı tebrik etti. Aynı gün ekrana "Bakhtiyar" adlı uzun metrajlı film gösterildi.

AzTV binası Bakü stüdyosu önce iki saatlik bir programı haftada üç kez yayınladı. Başlangıçta televizyon alanında uzman yoktu, bu nedenle radyo, gazete ve tiyatro çalışanları burada çalışmaya davet edildi. Televizyonda programlama, ağ oluşturma ve modelleme kavramı yoktu. Bu nedenle, yeni medya tanımlayıcı bir tekrarlayıcı görevi gördü. Televizyon çalışanları, izleyicilere ne göstereceklerine karar vermek için her gün bir araya geldi.

Seçim zengin değildi: klasik ve pop müzik konserleri, sinema filmleri, tiyatro gösterileri, sosyo-politik konularla ilgili röportajlar, işçi öncülerinin konuşmaları gösterildi, spiker gazetelerden 15 dakikalık kısa haberleri okudu. 1957'den itibaren Azerbaycan televizyonu haftada 5 kez yayın yapmaya başlamış ve günlük program hacmi 2 saat 20 dakikaya çıkarılmıştır. 1962'de günlük programların hacmi 7 saate çıktı.
1970'lerden itibaren Azerbaycan televizyonunun günlük yayın hacmi 10 saate, 1980'lerde 18 saate çıkmıştır. Ocak 2005'te televizyon 24 saat yayına başladı.

Azerbaycan'ın en çok izlenen TV kanallarından bir tanesi olan AzTV Canlı Yayın izle sayfasına hoş geldiniz.
AZTV'yi size şöyle tarif ederek başlamak istiyorum. Bizim ülkemizde TRT neyse Azerbaycan'da da AZTV aynısıdır yani ülkenin ilk televizyon ve radyo kanalıdır. Zamanında ülkemizden de Türksat uydusundan yayın yapan kanal şimdilerde sadece, Azerspace-1 uydusu üzerinden yayın yapıyor. İşte bu yüzden Az TV Canlı izle keyfini sadece Azerspace-1 uydusu ve internet ortamından izleyebilirsiniz.

Azerbaycan'da Az TV önemli ve ilk kanaldır. Öncesinde radyosu olan kanalın, daha sonraki yıllarda ise televizyon kanalı da çıkmıştır. Dolayısı ile bu kanalın kalitesi, içeriği ve köklü geçmişi tartışılamaz. Kanalda spor maçları, filmler, çizgi filmleri ve haberler verilmektedir. Gün içerisinde dolu dolu içerik sunan bu kanal, oldukça kaliteli ve önemlidir.

AzTv iletisim bilgileri

  • Yayın :   AZ1006, Bakı şəh., M.Hüseyn küç., 1
  • Web :   http://www.aztv.az/
  • E-mail :   [email protected]
  • Telefon :   +99412 537-02-99

AzTv Uydu bilgileri

  • Uydu :   Azerspace -1 46 E
  • Frekans :   11175
  • Polarizasyon :   Horizontal
  • Symbol :   27500
  • FEC :   5/6