kanal listesi

REAL TV Canlı Yayın

Şu anda :

REAL TV

Süre : Canlı

Real az tv canlı iletişim ve frekansı. Real TV - Ulusal Televizyon ve Radyo Konseyi'nin 23 Nisan 2019 tarihli toplantısında, daha yaratıcı imkanlara, daha uygun malzeme ve teknik altyapıya ve profesyonel kadro potansiyeline sahip.
Real Analysis Information Center LLC, ulusal televizyon yayın kanalının Bakü açılması için ve Absheron Yarımadası'nda SD yayın için 48. ve HD yayın için 37.) ve TV 37'de ülke çapında televizyon yayını için süresiz bir lisans verildi.

Real TV Başlangıçta 28 Şubat 2018'de uydu televizyonunda çalışmaya başlayacak. Aynı gün Real TV olarak adlandırılacak kanalın yayınına yönelik teknik çalışmalar da tamamlandı. Böylece yeni kanalın işletilmesi için başkentin merkezinde yeni bir ofis açıldı.

Ulusal Televizyon ve Radyo Konseyi'nin bir sonraki toplantısı 5 Mart 2018'de yapıldı. Toplantıda Gerçek Analiz Bilgi Merkezi Sınırlı Sorumluluk Şirketi'nin uydu yayıncılığı lisansı için başvurusu değerlendirildi.
NTRC'nin kararına göre, Gerçek Analiz Bilgi Merkezi Limited Şirketi'ne, ihtisas haber kanalı olarak uydu yayıncılığı için süresiz lisans verildi. Böylece, Mirshahin Agayev, Real Analysis Information Center Limited Liability Company'nin direktörlüğüne seçildi.

Test yayını o gün başladı. Real TV'nin uydu yayın tarihi açıklandı Ulusal Televizyon ve Radyo Konseyi Genelkurmay Başkanı Togrul Mammadov, Real TV'nin 12 Mart'tan sonra Azerspace-1'de yayına başlaması gerektiğini söyledi.
Nihayet 15 Mart 2018 saat 08.00'de Azerbaycan Cumhuriyeti İstiklal Marşı'nın çalınmasıyla ana yayına başlandı. Real TV, Azerbaycan'ın hem en operasyonel analiz ve bilgi merkezi hem de bilgi ortamında standartlarını belirleyen bir kurumdur. Real TV, sadece Azerbaycan seyircisine değil, dünyanın büyük bir kısmına günlük haber vermektedir. Gün içerisinde yerli ve yabancı haberler, güncel konuların tartışılması ve analizleri televizyonda izleyicilere sunulmaktadır. Kanal profesyonelleri istihdam ediyor.

Herkesin Real TV izlemesinde sorun yok. Kanal hem kablolu televizyonda hem de uydu aracılığıyla yayınlanmaktadır. Gün içinde TV kanalında yayınlanan ilginç konu ve röportajların da TV'nin Youtube sayfasında paylaşıldığı unutulmamalıdır. Real TV, 15 Mart - 16 Eylül 2018 tarihleri ​​arasında izleyicilere ülkedeki ve dünyadaki olaylarla ilgili haberleri 19 saat boyunca 08: 00-02: 00 sundu.

17 Eylül 2018'den bu yana 24 saatten fazla yayın yapıyor. Bundan sonra haberlerle! Görüntüleyenlere günde 24 saat, tamamen GERÇEK sunar. 23 Nisan 2019'da Ulusal Televizyon ve Radyo Konseyi "Real TV" tarafından ulusal televizyon yayıncılığında duyurulan özel bir haber televizyon kanalının açılması için SD yayın için frekans 48, Bakü ve Abşeron Yarımadası'nda HD yayın için 37 kaynak) yarışmanın galibi ilan edildi.

Diğer teklif sahiplerine göre daha iyi yaratıcı imkanlara, daha uygun malzeme ve teknik altyapıya ve profesyonel kadro potansiyeline sahip olan Real Analysis Information Center LLC'ye ulusal bir televizyon yayın kanalı açmak için süresiz lisans verilmiştir.
Azerbaycan'da haber alanında uzmanlaşmış ikinci televizyon kanalının hizmete gireceği tarih açıklandı. Real TV'nin Mayıs ayı başlarında yayına başlaması planlanıyor.
Bu, Ulusal Televizyon ve Radyo Konseyi Teknik Kontrol Bölümü başkanı Profesör İsa Mammadov tarafından ifade edildi. Real TV'nin karasal yayınında teknik bir sorun olmadığını söyledi.

Real TV'nin ülke genelinde yayınlanacağı gün belli oldu. Real'e göre kanal 10 Mayıs'ta ülke çapında yayınlanacak. 7 Mayıs 2019'da Ulusal Televizyon ve Radyo Konseyi, Real Analysis Information Center LLC'ye ülke çapında yayın yapmak için Real TV'ye bir lisans verdi.

10 Mayıs 2019 tarihinde Bakü ve Abşeron Yarımadası'ndaki 48. TV dahil olmak üzere ülkede faaliyet gösteren radyo ve televizyon yayın istasyonları aracılığıyla Ulaştırma, Haberleşme ve Yüksek Teknolojiler Bakanlığı Radyo ve Televizyon Yayıncılığı ve Uydu İletişimi Yapım Birliği Teleradio PU aracılığıyla Real TV programını TV kanalında SD formatında, DVB-T standardında 37. TV kanalında HD formatında yayınlamaya başlamıştır.

Açıklama Ulaştırma, Haberleşme ve Yüksek Teknolojiler Bakanlığı basın servisinden geldi. Bundan önce, NTRC'nin ilgili kararına göre, "Gerçek Analiz Bilgi Merkezi" LLC'ye, Real TV programının 11135 MHz'de yayınlandığı özel bir program olarak uydu yayını için süresiz bir lisans verildi. Azerspace-1 uydusundan SD yayını sağlandı.

REAL TV iletisim bilgileri

  • Yayın :   Bakı şəhəri, N. Nərimanov rayonu, Əhməd Rəcəbli 2 küçəsi, 21
  • Web :   https://www.realtv.az/
  • E-mail :   [email protected]
  • Telefon :   +99412 404-51-02

REAL TV Uydu bilgileri

  • Uydu :   Azerspace -1 46 E
  • Frekans :   11135
  • Polarizasyon :   Horizontal
  • Symbol :   27500
  • FEC :   5/6