kanal listesi

TRT World Canlı Yayın

Şu anda :

TRT World

Süre : Canlı

TRT World 2002 yılından bu yana Türkiye, hem bölgesel hem de küresel bir aktör olarak giderek daha önemli bir ülke haline geldi. Bu istikrar, gelişme ve güçlü uluslararası ilişkiler dönemi TRT World'ün doğal olarak ortaya çıkmasına neden olmuştur.

Türkiye’nin jeopolitik ve jeokültürel konumu, dünyadaki olayları farklı şekilde görme potansiyelinin bir göstergesidir. Tarih boyunca birçok medeniyetin işbirliğine ev sahipliği yapan bu topraklar, uzun süredir fikirlerin, bilgilerin ve ticaretin kesiştiği bir merkez olmuştur.

Farklı kültürler arasındaki karşılıklı iletişimin birincil dilinin İngilizce olduğu bir bilgi çağında, TRT World, küresel bir izleyici kitlesine dünya olaylarına yeni bakış açıları sunacak.

TRT World seyircisi için haberleri okumak, dinlemek veya izlemek hattın sonu olmayacak. İzleyicilerimizden bir yanıt almayı hedefliyoruz; bir tepki, düşünce modellerinde bir değişiklik, sosyal meselelere ilişkin farklı bir algı ve çeşitli kültürler ve etnik kökenler hakkında daha net, daha derin bir anlayış. TRT World'de iki yönlü bir galibiyet ve sizi özlemimizin ve ilham kaynağınızın bir parçası olmaya davet ediyoruz.

Hedef kitlemizi küresel bir vicdana sahip küresel vatandaşlar olarak tanımlıyor ve hikayenin merkezinde olmayı hak ettiklerine inanıyoruz. Saha ilk yaklaşımımız, gazetecilerimizin dünyanın dört bir yanında herhangi bir olayı canlı olarak haber yapmaya hazır olacakları anlamına geliyor. TRT World, olayın paydaşlardan ziyade insanları nasıl etkilediğine öncelik vererek her hikayenin insani açısına vurgu yapacak.

Diğer küresel medya kuruluşlarınınkilerden etkilenmeyen orijinal bir medya kuruluş modeli ile, hikayelerin nasıl anlatıldığına ve yeni düşünce perspektiflerine nasıl kanalize edildiğine ilişkin anlatıma katkıda bulunmayı umuyoruz. Başka bir deyişle, daha iyi bilgilendirilmiş küresel bir izleyici kitlesi istiyoruz.

TRT World iletisim bilgileri

  • Yayın :   TRT World Headquarters Ahmet Adnan Saygun Street No:83 34347 Ulus, Besiktas İstanbul
  • Web :   https://www.trtworld.com/
  • E-mail :   [email protected]
  • Telefon :   +90 212 326-30-00

TRT World Uydu bilgileri

  • Uydu :   Türksat 3A
  • Frekans :   11054
  • Polarizasyon :   Vertical
  • Symbol :   30000
  • FEC :   5/6