kanal listesi

Yaban TV Canlı Yayın

Şu anda :

Yaban TV

Süre : Canlı

Yaban tv, yayıncılığı merkeze almakla birlikte aynı zamanda büyük bir outdoor ağına sahiptir. Türkiye ve çevresinde 1500’ün üzerinde konfederasyon, federasyon, kulüp ve dernekle iş birliği içindedir. Birlikte yarışma, etkinlik ve sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir. Yılda 150’den fazla sivil toplum etkinliği Yaban ekranından üyelerine ulaşmaktadır. 200 bini aşkın üyesi ile birlikte hareket edebilmektedir.

Yaban tv, yayınladığı Yüzde Yüz Doğa Vizyonu Belgesi doğrultusunda sosyal sorumluluk çalışmalarına destek vermektedir. Orman ve Su İşleri Bakanlığı başta olmak üzere federasyon, konfederasyon, off-road kulüpleri, yelken kulüpleri, çevre kuruluşları gibi yüzlerce sivil toplum örgütü ve üniversiteler ile iş birliği protokolleri imzalayarak, “doğayı koruma ve sürdürülebilirlik” çalışmaları yapmaktadır.

Avrupa Birliği’nin desteği ile yürütülen, “1’nci Türkiye Rekreasyonel Olta Balıkçılığı Çalıştayı”, “İstilacı Türlerle Mücadele Programı”, “Tatlı Sularda Doğal Yaşamda Kalıcı Hasarlar Bırakan Avlanma Yöntemleri İle Mücadele” gibi birçok projenin non-profit partneridir.
2013 yılında Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile iş birliği içinde yapılan Kınalı Keklik Yemleme Kampanyası’na 200.000’in üzerinde kişinin yanı sıra önde gelen tüm doğa ve çevre kuruluşları katılmıştır.

Yaban, Türkiye’nin ilk yaban hayatı müzesinin kuruluşuna destek vermektedir. Kurucusunun adını taşıyan İTÜ Ufuk Güldemir Doğa Tarihi Müzesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Yerleşkesi’nde inşa edilmektedir.
Yaban tv, Türkiye’de köpek ırk standartlarının korunması, yerli köpek ırklarının dünyaya tanıtılması için çalışmalar yapan Uluslararası FCI'ın Türkiye'deki tek yetkili temsilcisi olan “Türkiye Köpek Irkları Federasyonu”nun ana sponsorluğunu sürdürmektedir.
Yaban TV, yayıncılık ve sivil toplumla iş birliği konusundaki ilkelerini 2011 yılında yayınladığı Yüzde Yüz Doğa Vizyonu belgesi ile duyurmuştur. Bu belge Yaban Grubu’nun anayasası olarak nitelendirilmektedir

Yaban TV iletisim bilgileri

  • Yayın :   MKM B5, Uğur Mumcu Cad. No:8 34335 Etiler/İSTANBUL
  • Web :   https://www.yabantv.com/
  • E-mail :   [email protected]
  • Telefon :   +90212 324-47-91

Yaban TV Uydu bilgileri

  • Uydu :   Türksat 4A
  • Frekans :   11855
  • Polarizasyon :   Vertical
  • Symbol :   30000
  • FEC :   3/4